Новоодеська
гуманітарна гімназія
Новоодеської районної ради
Миколаївської області
Неділя, 2021-05-16, 3:43 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Vivat, гімназіє! Vivat, гімназисти!


Меню сайту
Сайти вчителів
Сайт Дорошенко С.О.
Блог Ворошилової В.П.
Блог Третякової Л.П.
Блог Богданової О.О.
Випадкове фото
Архівний сайт
Cвяткуймо разом
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Давайте знайомитись. Ми – члени координаційної ради гімназійного об’єднання «Крила»(ГОК). Пропонуємо Вам прожити один рік у Новоодеській гуманітарній гімназії.

Задовго до першого вересня чотириповерхова споруда гімназії починає оживати від дитячих голосів. Це – ми, найактивніші члени учнівського врядування. Звичайно, про зустріч ми домовилися заздалегідь в Інстаграмі. І ось зараз ми вирішуємо, чим будемо дивувати гімназистів на святі першого вересня. Наші лінійки можна так назвати лише через чітку послідовність традиційних заходів: внесення прапора, виконання гімну України, вітальне слово директора і гостей. Традиційно гімназійне поповнення – п’ятикласників -  представляє «Гімназія». Цю почесну роль по черзі виконують найбільш гідні гімназистки (Фірса Олена (2006-2009), Боровська Яна(2009-2011), Стеценко Анастасія (2012-2015)). Вже протягом трьох років це Полякова Дар’я. Її теплі слова змінюють напругу на обличчях п’ятикласників на очікування чогось незвичайного, і цього незвичайного протягом 45 хвилин вистачає (ми постаралися).

Свято відшуміло, і в перші дні класні колективи проводять збори, на яких обирають керманичів на наступний навчальний рік. У молодшому клубі «Добрий ранок»(учні 5-6 класів) нашого об’єднання «Крила» доручення змінні, щоб кожен міг спробувати себе у різних ролях та, врешті решт, обрав доручення до душі. А старший клуб «Новий день» обирає ватажків класного врядування уже зі знанням справи, навіть більше: класи з 7-го по 11 висувають своїх кандидатів до Координаційної ради, яка спрямовує роботу самоврядування і забезпечує цікаве та змістовне життя гімназистів.

За декілька днів координатори з класів зустрічаються у кабінеті куратора учнівського врядування, його натхненника і головного вболівальника, заступника директора з виховної роботи Татаренко Т.В.. Можна сказати, координаційна рада тут живе навіть за відсутності господині. Тут віднині буде битися і наше серце. Привітавши один одного, помічаємо, що нас більше, ніж прописано у Статуті. Це тому, що ми самі ж його і змінили. І тому, замість рівного представництва від 8-11 класів (як було до  «перезавантаження» 2015-2016 н.р.), цього року ми запросили  до КР бажаючих працювати. Звичайно, Тетяна Володимирівна вже подбала про якісну роботу новоствореної ради і запросила кращих представників попереднього складу. Ми – «За»! Знайомитись немає потреби. Ми всі знаємо один одного, а от розподілити обов’язки на першій зустрічі треба. За опитуванням гімназистів (їх ми проводимо часто, щоб знати думку всіх представників самоврядування з того чи іншого питання) більшість учнів 5-7 класів, «коли виростуть і увійдуть до КР» (цитата), хотіли б працювати у секторах інформаційному або дозвіллєво-організаційному. Звичайно, робота сектору сприяння освіті та внутрішніх справ зазвичай залишається за кадром, та від того не менш важлива. Але найбільша інтрига залишається незмінною: хто ж стане Лідером і очолить самоврядування. У Статуті самоврядування за новими правилами лідер обирається з членів координаційної ради. Тому ми обирали «серед своїх». Цьогорічними претендентами на таку важливу посаду стали Альбещенко Олександра та Лобода Софія. Далі - справа за гімназистами: на конференції самоврядування рахункова комісія підбила підсумки голосування гімназистів і оголосила переможця. Цього року зі 100 голосами перемогла Лобода Софія. А ще на конференції вносяться пропозиції до життя гімназистів. Отож, врахувавши всі учнівські побажання, приступаємо до роботи!

Розпочинаємо, як завжди, з планування. Але цього року координатори вирішили поєднати приємне з потрібним  і влаштували так званий «діловий» пікнік. Насолоджуючись краєвидами, (за спиною ліс, попереду – озеро) та смакуючи різними фруктами і солодощами, ми згадали про традиційні заходи та додали до них запропоновані на конференції, сформувавши річний план роботи.

Рік, як завжди, наповнений традиційними заходами самоврядування: День здоров’я, який ми ще довго потім згадуємо і обговорюємо на сайті, конкурс на краще озеленення класної кімнати, вахти біля Пам’ятного знака першим новоодеситам (кілька років тому наше самоврядування клопотало перед міськрадою, щоб доглядати щойно поставлений знак, отримали офіційний дозвіл, і з тих пір тут буяють чорнобривці, квітнуть тюльпани, петунії, іриси, вереснянки від ранньої весни до пізньої осені), осінній та весняний кубки мера з гри «Що? Де? Коли?» (один з клубів гімназійного об’єднання «Крила» - «Ерудит». Його учасники з різних команд мають нагороди різного рівня: «Глорія» - бронзові чемпіони Європи 2009 року (м. Гомель), чемпіони

 

молодіжного кубку світу (Інтернет- залік 2010 року), команди «Наутілус» та «Буревісник» стали переможцями обласного турніру з інтелектуальних ігор 2017 року, вони також є володарями кубків мера з гри «Що? Де? Коли?», гідно показують себе на різних змаганнях інтелектуалів й «Good Game» та «Мудра сова») Ще одна традиція –  День дублера, який традиційно проводиться до Дня вчителя і завершується концертом вдячності вчителям. Це і Новорічне свято для молодших та запальна вечірка для старших гімназистів, і найголовніше свято самоврядування – вручення Відзнак «Золоте зерно кращим учням та колективам гімназії», і багато інших цікавих і корисних справ знаходять місце у плані роботи гімназійного об’єднання «Крила» на рік.

Перший же тиждень навчання приносить перші бали у рейтинг участі класних колективів у гімназійному житті. Саме звівши вищезгадані бали за рік, і визначається «Клас року», якому вручається Відзнака «Золоте зерно» та перехідна статуетка, яка зберігається класом до наступного року.

У понеділок на першому щотижневому зібранні ми не тільки представляємо новий склад КР, знайомимо гімназистів з координаторами з різних питань, а й даємо старт новому рейтингу. Бали можна отримати за участь у гімназійному житті: заходах, активностях, акціях, квестах, конкурсах. Щомісяця виводиться загальний рейтинг та вивішується для ознайомлення на стенді самоврядування. Не згоден – звернися до координатора і він пояснить, чому клас отримав той чи інший бал. Ми теж можемо помилитись, і помилки свої готові виправляти. Адже координатори – це не керівники. Наша роль організувати, провести заходи, підсумувати і зробити висновки.

Також на щотижневому зібранні вітають іменинників (сектор інформації), призерів олімпіад, конкурсів (сектор сприяння освіті), змагань, інакше кажучи, підводять підсумки тижня що минув, та ставлять завдання на наступний тиждень.

Новий навчальний рік набирає оберти. Кожному координатору завжди вистачає роботи: виведення рейтингів «10 і вище» і «10 найпопулярніших учнів гімназії», оформлення стендів, організація чергування, допомога у проведенні предметних тижнів, акція «Живи, книго!» – хоча і електронні підручники вже не дивовижа, перевірка якості ведення щоденників – ну, не любимо ми носити та писати «зайве». Ці справи, звичайно ж, ми виконуємо на прохання вчителів, але розуміємо – таким чином вони виховують у нас відповідальність та дисциплінованість. Погодьтесь, не найгірші якості, і в дорослому житті знадобляться. Про попередників постійно нам розказує Тетяна Володимирівна. Вона пам’ятає роботу усіх попередніх рад та лідерів. Вони зараз і у дорослому житті не загубилися. Багатьох із них ми бачимо , коли вони заходять до гімназії або на гімназійних святах. Розповіді про наших старших колег спонукають і нас не відставати. Тетяна Володимирівна не тільки згадує активістів, вона демонструє нам відео роботи КР попередніх років (про них навіть знімали фільми, і з одним із них Т.В перемогла на конкурсі «Передовий досвід освітян регіону»), а ще вчить нас всім лідерським премудростям.

Небувалого розмаху цього року набула акція під назвою «Хвиля доброти». Взагалі-то, минулого року вона планувалася як одноразова, але цього року переросла у потужне цунамі, яке «накрило» майже кожен клас. Ми намагаємося творити якомога більше добрих справ: відвідувати дитсадочки, допомагати літнім людям та підшефним ветеранам, збирати дитячі речі та іграшки для малозабезпечених сімей, формувати вантажі до АТО та ще багато іншого. Традиційними вже стали наші відвідини будинку для літніх людей, для яких ми завжди готуємо концертну програму та подарунки.  

Підсумковою подією року є Свято вручення відзнак «Золоте зерно», яке ми проводимо щорічно з 2002 року. Його завжди чекають з хвилюванням. У результаті анкетування визначаються учні, які, на думку гімназистів, гідні отримати вищезгадану відзнаку. Згідно Положення про Відзнаку «Золоте зерно» щоб її отримати, претендент має набрати у результаті анкетування не менше 20 голосів гімназистів. У минулому році Відзнак вручили більше ста! Багато гімназистів відзначилися відразу у декількох номінаціях. Наше свято вже має послідовників у районі. «Золоте зерно» вручають учні Новоодеської ЗОШ №3, його елементи використовують також інші школи України.

 «Травень скінчився, а разом з ним рік навчальний кінця добігає. Наша гімназія колом тісним у гарному настрої свято стрічає». І ось вже і Свято Останнього дзвоника…

На жаль, ми згадали не про всі наші справи. Звичайно, їх набагато більше, а ми постараємося внести свої і залишити наш слід у історії гімназії. Не знаємо, чи переконали Вас у дієвості нашого самоврядування, але, як співається у нашій візитці: «Завітайте до нас в гості. Ви побачите: ми справді кращі!»

  

Переклад сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Міні-чат
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2021